Tides From Nebula /PL/

post-rock

Jedna z evropsky nejuznávanějších instrumentálních rockových kapel ozdobí festival Hradecký slunovrat 2020!
Snahy o popsání hudby této varšavské formace jsou zajímavé: kupříkladu prý hrají jako Mogwai střižení islandskými Sigur Rós.
Ať tak, či tak, jsme moc rádi, že po koncertě na ostravských Colours of Ostrava v roce 2017 se tato skvělá varšavská post-rocková kapela vrací do ČR, a to právě na našem festivalu.

Tides From Nebula si hned po svém vzniku v roce 2008 získali skvělou reputaci u novinářů i fanoušků „heavy“ music jako skvělá koncertní kapela. Již se svým debutovým albem „Aura“ kapela absolvovala úspěšné turné v klubech po celé Evropě. Pro mnohé fanoušky se okamžitě stala hvězdou. Své aktuální album s názvem „From Voodoo to Zen“ vydali již jako trio na podzim loňského roku. „Velmi se zajímáme o téma vesmíru, ale také o přírodní prostředí. Věříme, že název skupiny odráží hudbu a atmosféru našich skladeb.“

Ve skladbách TFN je cítit inspirace ambientní hudbou, nejdůležitější v nich je však dynamika a živelnost. Nejsou v nich žádné vokály ani samply, přesto má každá skladba svůj příběh. Však je také tvorba této polské kapely ovlivněna takovými velikány, jako jsou například Radiohead, M83, Oceansize, Deftones či Niels Frahm.
Share

Tides From Nebula /PL/