Doprava a ubytování

Veřejná doprava

Hradec nad Moravicí je dobře dostupný veřejnou dopravou. Z nádraží Opava východ odjíždí vlak do Hradce cca každou hodinu, cesta trvá 14 minut.

Využít můžete také autobusové spoje, které jsou časté zejména v odpoledních hodinách, odjíždějí nejčastěji také od nádraží Opava východ.

Od železniční stanice je do ke vstupu do zámku cca 1,5 km. Pokud pojedete autobusem, který stojí na zastávce Hradec nad Moravicí, škola, vystupte zde, budete to mít jen zhruba 1 km pěšky.

Kyvadlová doprava z Opavy

Pro návštěvníky zajišťujeme kyvadlovou autobusovou dopravu z Opavy do Hradce nad Moravicí. V posledních letech jsme vypravovali několik autobusů před začátkem festivalového programu i po jeho skončení. Přesné informace s časy a místy odjezdů uveřejníme v týdnech před festivalem.

Parkování

Pro parkování doporučujeme využívat parkoviště pod zámkem v Hradci nad Moravicí – odkaz na mapy.cz

Čísla na taxi

Taxi Prima (+420 608 880 870), Taxi Mojža (+420 773 464 095), Taxi Alt (+420 602 705 305). Cena jízdy Hradec nad Moravicí – Opava je 200-250 Kč.

Doporučené ubytování

Hotel Sonata, Hradec nad Moravicí
Pokoje od 1 000 Kč, přímo u zámku.
Web: www.hotelsonata.cz

Hotel Belaria, Hradec nad Moravicí
Wellness hotel, cca 1 km od areálu zámku, pokoje od 1 200 Kč.
Web: www.belaria.cz

Kemp Kajlovec
Nabízí chatky, pokoje i místo pro stany a karavany. Nízkonákladové ubytování, cca 2,5 km od areálu zámku.
Web: www.kajlovec.cz

Stanový hotel

Pro účastníky festivalu Hradecký slunovrat 2019 jsme připravili ubytování v našich komfortních ekologických stanech z vysoce impregnované přírodní bavlny, které budou vystavěny na nádherné louce pod zámkem, v blízkosti splavu řeky Moravice – cca 8 minut chůze od areálu festivalu.

V areálu stanového městečka najdete jak 24 hodinovou „recepční službu“, tak také vlastní sociální zařízení (toi-toi).

Stany jsou ideálním zařízením pro rodinu nebo pro partu přátel – jejich kapacita je maximálně 5 osob. Neubytováváme do nich osoby, které se vzájemně neznají.

Nabízíme dvě formy ubytování:

1) Prázdný stan o průměru 5 metrů bez výbavy, pouze se stolečkem a LED-lustrovým osvětlením. Očekává se, že ubytovaný si přinese vlastní vybavení, jako je spacák nebo karimatka.

Cena pronájmu stanu je 4 400 Kč / 2 noci (což při obsazení pěti osobami dělá 440 Kč na osobu a noc). Cena zahrnuje pronájem stanu a jeho vybavení a 24hodinovou recepci.

2) Vybavený stan o průměru 5 metrů. Výbava obsahuje půlkruhový koberec, centrální stoleček, LED lustrové osvětlení, nafukovací prémiové matrace, polštáře a přikrývky s hotelovým povlečením, 2x podsedák, 2x solární LED lampa.

Cena za pronájem stanu je 6 700 Kč / 2 noci (což při obsazení 5 osobami dělá 670 Kč na osobu a noc). Cena zahrnuje pronájem vybavení a 24hodinovou recepci.

Více informací najdete na www.stanovyhotel.cz.

Ubytování ve stanovém hotelu objednávejte na david@stanovyhotel.cz.