Doprava a ubytování

UBYTOVÁNÍ

DOMOV MLÁDEŽE STŘEDNÍ HOTELOVÉ ŠKOLY A VOŠ OPAVA

POKOJE S VLASTNÍM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM KOUSEK OD CENTRA MĚSTA

Toto ubytování je určeno pouze pro návštěvníky festivalu. Je proto podmíněno zakoupením vstupenky na festival Slunovrat. Společně s rezervací zasílejte i číslo vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Rezervace výhradně na e-mailové adrese: s.telupilova@seznam.cz, příp. tel.: +420 603 734 752 (Simona Tělupilová).

UPOZORNĚNÍ: Aktuálně je kapacita na čtvrtek 23. 6. 2022 s ohledem na provoz internátu vyčerpána.

Internát se nachází v docházkové vzdálenosti do centra na klidném místě. V budově jsou převážně dvou a třílůžkové pokoje s vlastním SWC. Na patře vždy k dispozici kuchyňka. Možnost parkování v okolí. Nejbližší autobusová a trolejbusová zastávka je U soudu (linka 201 a 204), která jede jak do centra, tak i na vlakové nádraží.  

Cena:

350 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc

300 Kč/osoba ve třílůžkovém pokoji/noc

550 Kč/osoba v jednolůžkovém pokoji/noc

Snídaně: 55 Kč

Adresa: Alšova ul., 746 01 Opava / Google Maps

 

DOMOV MLÁDEŽE STŘEDNÍ ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLY A VOŠ OPAVA

Toto ubytování je určeno pouze pro návštěvníky festivalu. Je proto podmíněno zakoupením vstupenky na festival Slunovrat. Společně s rezervací zasílejte i číslo vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Rezervace výhradně na e-mailové adrese: s.telupilova@seznam.cz, příp. tel.: +420 603 734 752 (Simona Tělupilová).

S ohledem na provoz internátu je ubytování možné jen od pátku do neděle 24. až 26. 6. 2022.

Internát se nachází v klidné části města, ve vilové čtvrti, kousek od trolejbusové zastávky Purkyňova (201, 204) nebo Englišova (204), z nichž se dostanete jak do centra, tak i na vlakové nádraží. 

V budově je několik jedno a dvoulůžkových pokojů, převážná většina je třílůžková. Sociální zařízení společné vždy pro 3 pokoje na chodbě. K dispozici vybavená kuchyňka. Možnost parkování v okolí.

Cena:

250 Kč/osoba ve dvoulůžkovém nebo třílůžkovém pokoji/noc

350 Kč/pokoj obsazený jednou osobou/noc

Adresa: Slámova ul., 746 01 Opava / Google Maps

 

STANOVÉ MĚSTEČKO

V době konání festivalu bude možné stanovat v příjemném prostředí klášterní zahrady jen pár kroků od míst konání festivalu. V areálu bude k dispozici toaleta a voda.

Stany musí mít návštěvníci vlastní. Parkování automobilů přímo u stanů nebude možné. V okolí je řada možností parkování, mj. také parkovací dům ve vzdálenosti cca 100 m od městečka.  

Mapa s přesným vytyčením místa, provozní řád a podmínky stanování budou doplněny. Místo bude přehledně v době konání označeno.

Poplatek:

100 Kč/stan/1-3 noci

Prosíme zájemce o nahlášení zájmu o stanování dopředu z důvodu zajištění dostatku míst na e-mailové adrese: s.telupilova@seznam.cz, příp. tel.: +420 603 734 752 (Simona Tělupilová).

DOPRAVA

VLAKEM

Hlavní vlakové spojení představuje trať Opava východ – Ostrava Svinov. Z Ostravy jezdí do Opavy vlaky přibližně 2x za hodinu. Cesta trvá 20 až 30 minut. Samotná Ostrava je propojena pravidelnými a častými spoji s Prahou (ČD, RJ, Leo Express), Brnem (RJ) a dalšími městy.

Existuje také přímé vlakové spojení mezi Opavou a Olomoucí.

Nádraží Opava východ je v docházkové vzdálenosti od centra města. Zastávky autobusů a trolejbusů se nachází hned před nádražím. Na jednotlivá místa konání festivalu se pohodlně dostanete z nádraží pěšky. 

AUTOBUSEM

Meziměstskou dopravu zajišťují soukromé společnosti, které jsou rovněž součástí tzv. ODIS systému. Autobusy se hodí zejména na dopravu z menších měst, kde je komplikovaná doprava vlakem. Přesto je však možné s pomocí autobusu dojet do Opavy také z Ostravy, Olomouce nebo Krnova. Hlavním dopravním uzlem pro autobusy je prostor před nádražím Opava východ, na ulici Nákladní, Těšínská a na Olomoucké u zastávky Nemocnice.

AUTEM

Do Opavy lze dojet třemi hlavními tahy – ve směru z Krnova (I/57), z Olomouce (D1, I/57) a  z Ostravy (I/11). Alternativou k hlavnímu tahu z Ostravy je cesta přes Hlučín (I/56), která je o něco delší. Možnosti parkování naleznete zde: parkování.

Doporučujeme využití nového parkovacího domu u nádraží Opava východ na Nádražním okruhu 23, Opava v bezprostřední blízkosti festivalového areálu.